Fruzia

Fruzia to około 10-letnia buldożka francuska. Jest przeurocza, kontaktowa, bardzo radosna, lecz niestety również bardzo schorowana. Niewiele o niej wiadomo. Trafiła pod skrzydła SAB rok temu, gdy brudna, wychudzona, zaniedbana i bez kontaktu błąkała się po ulicach miasta.

W awaryjnym Domie Tymczasowym odbyła się wstępna diagnostyka i leczenie. Niestety, uległa tam wypadkowi. Miała złamaną miednicę i kość biodrową.

Potem trafiła do obecnego Domku, który będzie Jej do końca. W trakcie dalszej diagnostyki okazało się, że Fruzia ma przewlekłe zapalenie spojówek i rogówek. Musi stale przyjmować 2x dziennie 3 rodzaje kropli w odstępach 20-minutowych. Zęby ma spiłowane do poziomu dziąseł. Nie wiadomo czemu. Radzi sobie, ale ma problemy z gryzieniem. Niestety, ma również problemy z układem moczowym; ma uszkodzone nerki, białko w moczu, musi przyjmować lek Pronefra prawdopodobnie przez długo, długo. Ma również struwity w moczu, uszkodzoną śluzówkę pęcherza i musi przyjmować leki oraz jeść specjalistyczną karmę leczniczą. Musi wychodzić 4-5x dziennie. Miała wypadającą rzepkę w kolanie, kulała. Przeszła operację i kilkutygodniową rehabilitację. Problemem są również liczne, gęste złogi w woreczku żółciowym. Nieoperacyjne, niestety. Ale wdrożone leczenie farmakologiczne przynosi efekty. Uroczo klapnięte ucho jest wynikiem przewlekłego krwiaka. Prawdopodobnie gorzej na nie słyszy. Ostatnio doszły problemy skórne. Stwierdzono patologiczny rozrost naturalniej flory bakteryjnej bytującej na skórze.

Fruzia daje znać, ze jest szczęśliwa, zadowolona, mimo licznych chorób.

Mimo że jest najstarsza i najbardziej schorowana w stadzie, chyba jest najradośniejszą bulwą. Uwielbia głaski, tulenie, pieszczoty, zainteresowanie, zabawy. Czasem sama zaczepia pozostałe psy. Cieszy się całą sobą: ogonkiem, biodrami, oczami, mordką. Jest przekochana i przeurocza. Warto zapewnić jej komfortową starość.

Fruzia zamieszkała w Warszawie.

Jeśli chcesz wysłać Fruzi paczkę lub adoptować ją wirtualnie skontaktuj się z opiekunem za pomocą formularza. 

  • Darowizna
  • PL50/jednorazowo
  • ...lub inną dowolną kwotę.
  • Podaruj prezent
  • Karma Royal Canin Urinary S/O LP 18
  • Adopcja
  • PL50/6 miesięcy z góry
  • Zostań wirtualnym opiekunem.

Fruzię wspierają:

1 darczyńca  : Joanna Majchrzak

Kontakt z opiekunem

Pola oznaczone znakiem * są wymagane