Potrzebujących psów przybywa coraz więcej i tak naprawdę każdy może pomóc nam w pomaganiu…

możesz adoptować psa w potrzebie,

możesz zostać wolontariuszem i stworzyć dom tymczasowy, a także przeprowadzać wizyty przedadopcyjne,

możesz wspomóc nasze działania finansowo,

możesz wziąć udział w licytacji przedmiotów na rzecz buldogów na http://allegro.pl, czy też przekazać przedmioty na licytację,

możesz pomóc w transporcie,

możesz pomóc w działaniach organizacyjnych na naszym forum adopcyjnym,

możesz być naszym życzliwym przyjacielem…

 

Wystarczy chcieć…

 

Jeśli możesz stworzyć dom tymczasowy dla potrzebujących buldożków/mopsów zapoznaj się z regulaminem wolontariatu i napisz do nas na dokumenty@adopcjebuldozkow.pl

Dom tymczasowy to miejsce, które zapewnia schronienie psu, oczekującemu na swój nowy, stały dom. Ta, wciąż mało popularna forma pomocy jest czasami najważniejszym etapem w życiu potrzebującego zwierzęcia. Zdarza się tak, że bez DT nie miałoby ono szans na przeżycie. Wiele psów zawdzięcza swoje życie trosce i miłości otrzymanej w DT, gdzie pod stałą opieką mogły wrócić do zdrowia. Ciepło domowego ogniska wpływa na szybsze pokonanie choroby, pozwala odbudować zerwaną więź pomiędzy psem a człowiekiem, a także ustabilizować psychikę, co z kolei ma duży wpływ na odzyskanie zdrowia. Dlatego oprócz zapewnienia ogromnej dawki miłości, zadaniem opiekuna tymczasowego jest zagwarantowanie rzetelnej i troskliwej opieki. Pies powinien być pod stałą opieką weterynaryjną, powinno się go regularnie odrobaczać i szczepić. Na czas pobytu w DT pies w żadnym wypadku nie może być trzymany na łańcuchu ani w kojcu, powinien mieszkać w domu, ponieważ jest to jeden z elementów dobrej socjalizacji. Konieczne jest także właściwe odżywianie psa, stosowne do jego wieku.

Decyzja o zostaniu DT jest bardzo trudna, ponieważ oprócz ogromnej satysfakcji niesie ona ze sobą także ból rozstania. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomóc, angażujemy się uczuciowo, dbamy by zwierzakowi, którego mamy pod opieką było jak najlepiej, nie można jednak zapomnieć o tym, że pies jest jedynie naszym gościem i kiedyś znajdzie swój stały dom, trzeba będzie go oddać. Dlatego podejmując decyzję musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie zmierzyć się z tym emocjonalnie, czy damy radę opiekować się często chorym zwierzęciem.  Taką formę pomocy muszą zaakceptować także wszyscy członkowie rodziny, którzy również będą zaangażowani w opiekę nad psem. 

DT ma przed sobą bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ to tam trafia pies często bezpośrednio ze schroniska, czy pseudohodowli, pies ze zniszczoną psychiką, nieufny wobec ludzi. Pobyt w DT daje mu szansę na socjalizację z człowiekiem i innymi zwierzętami, może nauczyć się zasad funkcjonowania w domu i egzystowania w stadzie. Istotną kwestią jest to, że w DT pies szybciej odzyskuje równowagę, ufność, co z kolei zwiększa jego szanse na adopcję. Ponadto pobyt w DT sprawia, że oczekiwanie na stały dom nie dostarcza kolejnych traumatycznych przeżyć.

Satysfakcja, którą czujemy niosąc pomoc potrzebującemu stworzeniu to nie jedyna korzyść jaką czerpiemy stając się DT.  Opieka, którą ofiarujemy często schorowanemu psu uczy odpowiedzialności za los bezbronnego zwierzęcia. Zaś najlepszą nagrodą i zapłatą za troskę i ofiarowane serce jest wdzięczne spojrzenie psa, któremu pomogliśmy rozpocząć nowe życie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi dokumentami dostępnymi w rozwijanym podmenu po prawej stronie. Wszystkie dokumenty są w formie plików PDF, do otwarcia których konieczny jest program Adobe Reader.