Emocje, żal, litość to najgorszy doradca w sprawie adopcji. Nie zawsze wystarczy sama chęć, by dać dom psu, który poruszył Twoje serce. Musisz wiedzieć, że:

W większości wypadków nasze psy nie są zwierzętami rasowymi. Urodziły się, bo to świetny interes dla pseudohodowców, nie mających pojęcia o genetyce, ulepszaniu i zdrowiu rasy, za to potrafiących robić na tym niezły biznes. Niekiedy ich narodziny i obecność na tym świecie są też niewiedzą i nieświadomością ludzi, którzy wciąż są wyznawcami poglądów, że każda suka musi mieć młode, a nie zastanawiają się, czy maluchy znajdą odpowiednich i odpowiedzialnych właścicieli.

Psy potrzebujące pomocy to często zwierzęta starsze, których dotychczasowy tryb życia i pseudopieka, jaką im zapewniano lub nie zapewniano jej wcale, spowodowały, że będą wymagały stałych wizyt i opieki weterynaryjnej (co pociąga za sobą oczywiście koszty finansowe, z którymi musi liczyć się adoptujący).

Wiele z potrzebujących bulw to psy, które swoje życie w większości spędziły w kojcowej rozmnażalni. Innych pozbyli się właściciele, gdy okazało się, że pies w domu, oprócz miłości i przyjaźni i przywiązania zwierzęcia, to również obowiązek. Adoptujący musi mieć świadomość, że takie zwierzę wymaga cierpliwości i pomocy w przystosowaniu się do życia z człowiekiem, w nowych dla niego warunkach (czystość w domu, regularne spacery, socjalizacja).

Najszybciej dom znajdują szczeniaki. Śliczna, mała rozbrajająca kuleczka też będzie dorosłym psem. Pamiętaj o tym, zwłaszcza wtedy, gdy okaże się, że nie jest to zdrowe zwierzę.

Jeśli w dalszym ciągu chcesz zaopiekować się buldożkiem francuskim lub pomóc w jakikolwiek inny sposób, zapraszamy do zalogowania się na forum.

Jeśli chcesz adoptować buldożka/mopsa bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem adopcji i wypełnieniem ankiety przedadopcyjnej.

Ankieta przedadopcyjna została stworzona w celu zrozumienia ciężaru odpowiedzialności związanej z adoptowaniem naszego podopiecznego. Wszystkie Twoje odpowiedzi zostaną przez nas przeanalizowane, abyśmy wiedzieli jak Tobie i Twojej rodzinie pomóc przygotować się na adopcję buldożka / mopsa w potrzebie. Musimy mieć pewność, że decyzja o adopcji jest przemyślana i słuszna, zarówno dla strony adoptującej jak i dla adoptowanego psa.

Adopcja jest zobowiązaniem wobec żywej, czującej istoty. Jest również zobowiązaniem wobec nas, którzy danego psa uratowali. Nasi podopieczni często wymagają leczenia, operacji, długotrwałego podawania leków, specjalistycznego żywienia. Niejednokrotnie są to psy sprawiające problemy wychowawcze. Opieka nad nimi wymaga czasu, wiele pracy, cierpliwości, a nader wszystko miłości. Przyjmując psa pod skrzydła Stowarzyszenia Adopcje Buldożków składamy mu obietnicę, że zadbamy o jego przyszłość, znajdziemy mu cudowny dom i będziemy czuwać, by nic złego mu się już w życiu nie stało. Pragniemy dotrzymać danego słowa i dlatego liczmy, że Ty nam w tym pomożesz. Chcemy poznać nowych opiekunów uratowanych psów, dlatego adopcja będzie poprzedzona wizytą przedadopcyjną. Dopiero po tej weryfikacji zapadnie decyzja o adopcji. Bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż naszą główną działalnością jest pomaganie psom. Zastrzegamy sobie prawo nie przeprowadzenia procesu adopcyjnego, jeżeli uznamy, że nie jest on korzystny dla psa. Na naszym forum każdy z naszych podopiecznych ma swój osobny wątek, na którym są przedstawione jego zdjęcia oraz szczegółowe relacje z domów tymczasowych o stanie zdrowa i charakterze psiaka.