Gdzie mają Państwo siedzibę i kiedy można przyjechać zobaczyć pieski?

Nasza siedziba znajduje się w Łomiankach, jednak nie posiadamy jednego Domu dla wszystkich naszych psiaków. Tworzą je wolontariusze i użytkownicy forum, a więc są one rozsiane po całej Polsce. Można oczywiście spotkać się z aktualnym opiekunem, poznać psa, zanim dojdzie do adopcji – jednak najpierw trzeba poczynić formalne pierwsze kroki (rejestracja na forum, ankieta oraz wizyta przedadopcyjna).

Czy mają Państwo szczeniaki?

Nie wybieramy psów, które do nas trafiają, nie wybieramy tego, w jakim wieku są zwierzęta, które potrzebują pomocy. Na bieżąco można obserwować psy do adopcji w zakładce “Szukają domu” oraz na forum w dziale “Nasze buldożki do adopcji”.

Jak wygląda sprawa z transportem?

Obowiązkiem adoptującego jest osobiste odebranie psa z Domu Tymczasowego. W wyjątkowych sytuacjach pomagamy w transporcie .

Czy mogę sobie wybrać psa?

Nie uszczęśliwiamy na siłę! To Ty musisz wpisać się w dziale adopcyjnym, którego psa chcesz adoptować. Pamiętaj przy tym, że jego wygląd nie powinien być podstawowym kryterium.

Jakiego psa mi Państwo polecą?

Nie znając Ciebie, nie znając Twoich warunków domowych nie polecimy żadnego psa. Pies musi pasować do Ciebie zarówno pod względem charakteru, jak i warunków (np. pies, który ma problemy ze stawami – nie może mieszkać w domu/bloku bez windy, pies z problemami behawioralnymi zazwyczaj nie powinien zamieszkać z małymi dziećmi).

Jakie warunki trzeba spełniać aby adoptować psa?

Każda adopcja jest inna, bowiem każdy pies jest inny. Nie ma stałych warunków. Każda adopcja to inny pies i ludzie.

Zarejestrowałem się, wypełniłem ankietę, ale nikt do mnie nie zadzwonił w sprawie adopcji. Czy długo będę czekać na wieści?

Po uzyskaniu dostępu należy się przedstawić na forum, wpisać w odpowiednim miejscu swój nr telefonu i prośbę o wizytę przedadopcyjną. Bez tych informacji, nikt do Ciebie nie zadzwoni! Nie każdy rejestrujący się i wypełniający ankietę, chcę od razu przejść wizytę przedadopcyjną. Musisz nam o tym po prostu powiedzieć.