Jeżeli wypełniłeś już pierwsze formalności http://adopcjebuldozkow.pl/ankiety/instrukcja-adopcyjna to zapewne chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej.
Po uzyskaniu dostępu do forum, przedstawiamy się w odpowiednim dziale i umawiamy na wizytę przedadopcyjną. Po wizycie możecie już oficjalnie starać się o adopcję wybranego psa, uczestniczyć w życiu forum.
Forum to również miejsce, w którym możemy śledzić wątki adoptowanych psów, poradzić się lub znaleźć potrzebne nam informacje (np. polecani weterynarze, porady behawioralne czy porady odnośnie żywienia).

Gdzie mogę przyjechać, aby poznać psy?
SAB nie posiada schroniska czy jednego domu dla wszystkich swoich podopiecznych. Nasze psy przebywają w Domach Tymczasowych, które tworzą wolontariusze lub użytkownicy forum. Znajdują się one na terenie całej Polski; gdzie dokładnie, to możecie przeczytać w wątku każdego psa.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc starać się o adopcję?
Każdy pies jest wyjątkowy, a więc inny. Dlatego przy każdej adopcji podchodzimy do tego indywidualnie. Nie ma zestawu reguł np. tylko panele drewniane, żadnych dywanów. Większość “warunków” można wyczytać z ogłoszenia na FB, a już na pewno w wątku na forum. Znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania (np. czy pies toleruje koty, czy może być w domu, w którym są dzieci, czy wymaga specjalnych zabiegów lub karmienia) – a jeżeli ich nie ma, to śmiało możecie o to zapytać! Właśnie w tym celu zostało założone forum.

W jakim wieku są psy do adopcji? Najchętniej adoptowałbym szczeniaka…
W wątku każdego psa, a także na stronie www czy na FB jest podana taka informacja (jeżeli tylko jest nam znana). Trafiają do nas psy niechciane, schorowane… Nie wybieramy psów, które do nas trafiają według wieku – chcemy pomagać i uważamy, że każdy pies na tę pomoc zasługuję bez względu na wiek!

Starsze pieski kochają tak samo jak szczeniaki…